Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Krasniqi vs Dimitrenko Video
Saturday, November 15, 2008
ROUND 3


ROUNDS 1 - 2

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Saturday, November 15, 2008  
18 Comments:
 • At 18 November, 2008 20:59, Anonymous Anonymous said…

  luan je boxer mjaft i mire,sportit nuk i dijet ndodh edhe te humbish ajo eshte gje normale,po te lutem mos e le boxin me humbje se nuk ka kuptim,as moshes mos ju tremb se ka boxer edhe ma te vjeter se ti,por ti gabimin cdo her e bon ne mbrojtje se kur mbrohesh qendron me nje vend,leviz pak neper ring permirsoje kit gabim si shum tjer qe i ke permirsuar......ka qen gabimi ma i madh kur ke qendruar te litaret por shum mire e kishnje permirsuuuuu,vazhdooooooo.fat dhe lumturi ne jeeeeeet

   
 • At 22 November, 2008 12:08, Anonymous Anonymous said…

  Jom ka du me plas prej inatit. Prej amerikanit kur ki honger boks je qu e per 5 sekonda nuk mujte mu qu... Sdi idol je kon veq me shpirt te urrej.. Kerkush nuk pranon ne qit menyre qikaq poshtruse me hup. Ani prej njer ukrainasi qe ka bo hajgare qysh ka dasht me ty... Veq kur po me bjen ne men meci po du mu tranu. Nuk vlen per kurgjo mo. kerkush nuk po te kujton si ni kampion evripe po si ne humbes tash...

   
 • At 23 January, 2009 22:52, Anonymous Anonymous said…

  o luann na ke kall bre krjet ..shum edhe shum kom prit prej teje ksi here , po na ki kall krejtve zemren , sidoo mos shqiptarve ..boxer i mir je ...

   
 • At 28 March, 2009 13:48, Anonymous Anonymous said…

  Luan Krasniqi kthehet ne ring

   
 • At 17 April, 2009 09:50, Anonymous Anonymous said…

  o Luan pa mos u ba kampion bote mos u hiq nga ringuuu,,,se mua zort me vjen dikushi te jet me lart se ti,,,ti nuk e shef veten se nuk ka boksier si ti po fati te mungon

   
 • At 31 May, 2009 15:35, Anonymous Anonymous said…

  o Luan ja ke qiij nanen,,,une sdi cka je duke ba,,,cka po pret qe nuk ngjitesh ne ring...ti sa me shpejt ne ring duhet se nuk u meqin e fundit nuk humbe shum energji,,,auu valla edhe njeher tet shoh duke u shpallur fitimtar sdu kurgjo tjeter

   
 • At 10 July, 2009 17:07, Anonymous Anonymous said…

  a ka dikush qe mundet ti gjej videon krasniqi vs bostice se du edhe nje her me e pa tung.

   
 • At 10 July, 2009 17:10, Anonymous Anonymous said…

  luan cdo dit po pres lajm qe sa ma shpejt te ngjtesh ne ring,,,e meriton be burr te jesh kampion bote se shum luftra te fuqishme ke bere ne perjashtim te luftrave me minton,thompsonin,dhe dimitrenkon,,luft e fort eshte edhe me david bosticin edhe pse nuk i ke dhan knockout,,,por i ke dhan goditje te forta,,,,,te pershendes shumm KlM

   
 • At 19 July, 2009 19:29, Anonymous Anonymous said…

  ashtuuu Luan tash me siguri qe do te korrish fitore ne duelin revanshi me dimitrenkon,na ke gëzu shum bravoo fitore klm nga Kercova

   
 • At 03 August, 2009 16:52, Anonymous Anonymous said…

  hi,,,o Luan hajde ma shpejt cakto nje date te sakt per ne ring se po te pret gjith shqiptaria te kthehesh ne ring ende nuk i kemi humbur shpresat per ty se na ke lan nje pershtypje mjaft te mirre ne meqin kunder dimitrenkos se dominove gjat mecit por aii fitoj rastesisht,,,hajte me shpejt pleace pleace pliiiiisss klmklm KlM.

   
 • At 10 August, 2009 17:42, Anonymous Anonymous said…

  o Luan abe shum boksier i fort dhe ma i mire ne bote je po nuk ja gjete lekun pikes se dobet,,,ushtroje ma shum barkun se gjith meqet i ke humb sebet pikes se dobet qe ke ne bark,,,,fol me me te afermit qe din ma shum dhe gjeja qajren edhe asaj pike te dobet dhe dicka tjeter nuk te mungon ma se je boksier shum i mire goditjet i ke niceee

   
 • At 27 August, 2009 10:08, Anonymous Anonymous said…

  Luan te duam shum dhe po presim nga ti perseri,ke qen boksier mjaft superior je edhe do te jesh pergjithmon per kombin tonë,ma shpejt jepe nje lajm ose cakto nje termin per luft te ardhshme se nuk guxon te presish je shum superior ndoshta kaloi pafatesia jote e tash ndoshta je ne fat provo shancin perseri se je boksier shum i mire intelegjent i qet,te deshiroj sukses te madh tung nga Kerçova.

   
 • At 12 September, 2009 15:49, Anonymous Anonymous said…

  luan krasniiq bokseri ma imiri nbooto ::::::: ej adhurus te LUANIT edi q e jeni te piklluar tahs po mos tjav nin s e un venhar murati nga gjilani se shpejti ne ringjet botrore dotju freskoj me duelet e mija tung tunn g

   
 • At 14 September, 2009 16:47, Anonymous Anonymous said…

  heheheh po me bohet zemra mal kur digjoj per shqiptar ne duele per kampione botrore se vet jam i dhan shum pas boksit ama veshtir e kam per te hyr ne kete pune sa qe mendoj do te me mbes vetem si hobi klm,,,,krejt kete qef per boks e kam nga Luani Krasniqi dhe ende nuk ma humbur shperesa per kampion bote ....!!!!

   
 • At 01 November, 2009 15:49, Anonymous Anonymous said…

  pershendetje luan te uroj fitore te shpejt edhe besoj qe dot fitojsh asht ndosta let me fol kur nuk je vet en ring por un pajtohem me kolegun e fundit por kisha me shtue edhe diqka ma shum i ke te gjitha cilsit e boxerit por pika e dobt qe ke edhe duhet ta permisosh sa ma shpejt asht mbrojtja dhe ikja ma shum e lodh kundershtarin ikja se goditja mendimi im shikoj ikjet e muhamed ali boxier i famshem se si e lodh kundershtarin mbrojtje e fort dhe kundergoditje te fuqishme dhe ikja nga dhe levizja ma e shpejt kjo asht pika e dobt shikuesit e shohin gjithnje ma mier dobsit per ata te them je gjak shqiptari deh nuk dojm qe ti te humb ne as nje menyr permisoj ikjet nga kundershtari dhe sidomos mbrojtjen te lutem kjo te vyen shum pershendetje dhe uroj qe te fitojsh me nakaut.prishja kryet mos e le as me mar frym

   
 • At 02 January, 2010 17:06, Anonymous Anonymous said…

  o Luan cka pret mer qe nuk je duke zhvilluar asnje mec,,,turp eshte mos zhvillojsh mec 1 vjet cdo kohe e humbur per ty eshte katastrof,,,hajde zhvillo nje mec se me shpirt presim tet shohim ne ring !!!!!!!

   
 • At 15 January, 2010 15:16, Anonymous Anonymous said…

  ajde luan ka muaji mars zhvillo nje mec te fort se cdo luft e jotja ka qen teper e fort ajde ndoshta fiton ,,e ndoshta behesh kampion vitin 2010 . tung sa ma shpejt qe te jet e mundur nje mec ..

   
 • At 04 May, 2010 11:15, Anonymous Anonymous said…

  ska shpresa per Luan Krasniqin, ka qen boksier i mire dhe do te mbetet ama tash nuk mundet se ka boksier te rij dhe ma te fort si p.sh David Haye !!!

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by