Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Krasniqi vs Dimitrenko is ON!
Thursday, September 18, 2008
According to boxing.de, Universum Box-Promotion has announced that unbeaten WBO #1 heavyweight contender Alexander "Sascha" Dimitrenko (28-0, 18 KOs) will take on former world title challenger Luan Krasniqi (30-3-1, 14 KOs) on November 15th at the Burg-Wächter Castello in Düsseldorf, Germany. The card is the latest in Universum's "November to Remember," with kicks off with the WBA middleweight title clash between Felix Sturm and Sebastian Sylvester on November 1 at the König Pilsener Arena in Oberhausen, and wraps up with Jürgen Brähmer's long awaited world title challenge against WBA light heavyweight champ Hugo Garay on November 22 at the StadtHalle in Rostock.

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Thursday, September 18, 2008  
9 Comments:
 • At 27 September, 2008 22:42, Anonymous Anonymous said…

  ashtu luan,naj ke bo zemrat mal,ta derrmojsh dimitrenkon se eshte ukrainas(rus,serb,maqedon,bullgar,grek etj),prandaj te lutem edhe shpirtin ne ring lëre,a atë ta derrmojsh se vetem keshtu na gezon shqipetrave kudo qe jemi,se ndarjen e pjesve shqipetare nga keto e kemi,prandaj te kisha lut shum ta vrasish shumë qe e gjith bota ta shof se çfar gjaku ke ti dhe te gjith shqipëtarët...te deshiroj suksese,dhe te ndihmoft Zoti(Allahu)që të bëhesh edhe kampion bote se besoj se e meriton!!!.

   
 • At 04 October, 2008 18:35, Anonymous Anonymous said…

  ashtuuuu praaa,dëshmoje veten si luan i vërtetë se ta ka fal natyra këtë profession,dhe kie ndërmend kurrë mos u dorzo se loja eshte fat deri ne fund nuk i dijet,as Luanët e vërtet nuk dorëzohen andajki shumë kujdes ne meqet e ardhëshme dhe tregoju pak ma agresiv,mos luaj pastër,po bën pak edhe hile se çdo her i drejti humb,kemi fakte me lamon brewster ti ishnje ai që luanje pastër dhe tër kohen e ke rrah ku çdo rund ka qen i yti,por me ne fund fitoj aii sepse ai nuk lunte paster por bënte hile,andaj mos luj pa hile kurrë,te lutem te tregohesh shumë agresiv...suksese ne meqet e ardhëshme.

   
 • At 05 October, 2008 18:31, Anonymous Anonymous said…

  Perqendrohu ne 3 rundet e para qet dhe me vemendje pa eufori , por mos ke frik fare se do ta mposhtesh Dimitrenkon, besoi se edhe teknikene tij deri diku e njeh , andaj kjo te ndihmon perdore forcen ne momentet e duhura dhe sulmeve mos iu pergjigj me mbrojtje afer konopve por krijo hapsir per mbrojtje dhe njeherit sulmo dhe godit me te djathten ashtu siq godite edhe shum te tjer . Fat dhe vetm fitore

   
 • At 29 October, 2008 15:54, Anonymous Anonymous said…

  Luan je ma i miri edhe me kit meq deshmoje ata Allahu te ndifmoft qe te fitojsh at meq je numer 1.

   
 • At 29 October, 2008 15:56, Anonymous Anonymous said…

  Shtrije per tok at bir shkine
  je më i miri Luan zoti te ndifmoft.

   
 • At 07 November, 2008 18:00, Anonymous Anonymous said…

  Luan SHKATËROJE ATË UKRAINAS-MPOSHTE LUAJ PASTË SE VETËM ASHT MUND TË FITOSH

   
 • At 07 November, 2008 19:41, Anonymous Anonymous said…

  pershendes se pari ate qe luten per luan krasniqin i uroj luanit fitore por besoj se luani e ka fitoren se luani esht gjak shqiptari urimi fitore soti te ndimoft fitore fitore.luani luani.

   
 • At 11 November, 2008 20:52, Blogger Zef said…

  LUAN!
  JEMI TAKUAR NE PTUJ SLLOVENI KU I KAM EDHE FOTOGRAFIT PER KUJTIM ME KET RAST TE PERSHENDES NE EMER TE KREJT VLLAZERVE SHQIPTAR KUDO QE JEMI NE BOT ,BESO QE GJITHNJI I KAM PRCJELLUR SUKSESET E JUAJA ,JEMI KRENAR QE TE KEMI ,NE KET LUFT SPORTIVE JEMI ME GJITH ZEMER ME TY¸ DESHIROJM QE TE NA GEZOJSH ME KET FITORE TE LUTEMI MOS U DORZO¸TREGOJ BOTES PREJ QFAR BRUMI JEMI QE ESHT ZOR ME NA THY¸TE PRSHENDES NGA ZEMRA SHQIPTARE OTRIM I JUNIKUT. ZEFI NGA PTUJ (SLO)

   
 • At 15 November, 2008 23:20, Anonymous Anonymous said…

  Luan te pershendes dhe te them se ti nuk je me per BOKS.Tu lutem mos dil me te ndeshesh se na nervozon shume te gjithe shqiptarve.Ne e dime se nuk eshte lehte Boksi por ti duhet pak te jeshe me i durueshem kjo eshte turp per te gjith ne.Te kishte qene me i forte se ti kishe te drejte por Dimitrenko ishte shume me i dobet dhe jam i sigurte se ja ke falur ndeshjen.prano pershendetje nga Majli GOSTIVAR

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by