Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Krasniqi vs Thompson Workout
Thursday, July 12, 2007
Krasniqi vs Thompson Workout
photo Erroll Popova

Heavyweight contenders Luan Krasniqi (30-2-1, 14 KOs) and Tony Thompson (29-1, 17 KOs) unveiled their superb conditioning in a public workout on Wednesday, 11th July at the Quarree Wandsbek Mall in Hamburg, Germany. They collide on Saturday at the Color Line Arena in an important WBO heavyweight eliminator for the right to challenge for the world title. It has been announced that the third man in the ring for that bout will be American referee Mark Nelson with judges Chuck Giampa (USA), Manfred Küchler (Germany) and Paul Thomas (UK). [fightnews.com]

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Thursday, July 12, 2007  
30 Comments:
 • At 15 July, 2007 13:19, Anonymous Anonymous said…

  luan es ist ok das du verlohren hast matnichtz aber wier sind schon traurig uuuuu diser tony hate zu lange arme aber bitte hör nicht auf wie brauchen dich bitte du wirsr schon noch ein welt meister mach weiter bitte hör nicht au..........was du nicht gut machst ist das das du immer ab denn seilen gest das erwischtz dich immer aber ok bitte verbesse re di ch mann du bist ein albaner albaner si n d nicht schwach bitt e mach weiter für uns danke pershendetje nga zvicra tung dhe vazhdo dhe zhdo box qe t ja fillosh filloe me bissmila tung...........

   
 • At 15 July, 2007 13:21, Anonymous Anonymous said…

  LUAN KRASNIQI VAZHDO BOJE PER TY DHE PER NE TUNG........NA NEVOITESH.......

   
 • At 15 July, 2007 13:22, Anonymous Anonymous said…

  MOS E LE BOXIN VAZHDO...:)

   
 • At 15 July, 2007 13:23, Anonymous Anonymous said…

  TIGER MACH WEITER FÜR ALBANIA.......TUNG

   
 • At 15 July, 2007 13:29, Anonymous Anonymous said…

  NE MSN ZHDO HER FOTOT E TUA I MBAJ SE JE SHUM BOXERI MIR TE LUTEM VAZHDO P.NGA ZVICRA.....--------------------------------------------------------->vAzHdO MOS E LIN BOXIN MIR E KA ZHDO BOX ME BISMILA DO TE NDIMOJ ALLAHU E LINE ALKOHOLIN MOS PI NUK ESHT MI R SE DU A PIN PO SHTU KAM NDERZHU VAZHDO TUND TE DUMI SHUMBOXERI I KREIT SHQIPRIS........ALBANIA IS THE BEST .......;)

   
 • At 15 July, 2007 13:36, Anonymous Anonymous said…

  luan sa e shite more burr edhe behu 100% shqiptare me flamur se te ndihmon hymni ne fillim te forcon beso

   
 • At 15 July, 2007 15:07, Anonymous Anonymous said…

  shka po mendonn ejj nje shqip tar luani esht shum i famshem ne ger mir ama ma mir te boxoisch mer gjith shqiprin

   
 • At 16 July, 2007 20:05, Anonymous Anonymous said…

  ju pershendes nga zemra edhe pse nuk na kenaqe me fitore mirepo keshtu e ka sporti edhe humbjet ndodhin jo vetem fitoret

   
 • At 17 July, 2007 05:46, Anonymous Anonymous said…

  bravo zemer mir e the ashtu e jo si ata njerzjt qe thujn o lluan na nzive ftyren jojo luan nuk jemi idhnu me ty do idhnoemi me ty veq po t ja ndalosh te luish box te lutem luan nga zemre mos e ndal boxin po boxo ala jo shum boxeri mir vazhdo te luemper ne shiptaret........e me at emer qe e ke nuk te ngjan ta ndalish boxin...........LUAN K IS THE BEST (ALBANIA)VAZHDO...........TUNG TUNG

   
 • At 17 July, 2007 18:44, Anonymous Anonymous said…

  luan ma mir per ty asht me lan boksin se je plak o burr

   
 • At 18 July, 2007 17:43, Anonymous Anonymous said…

  luan nga zemra mos i ngo ata qe te thuijn je plak ose ndale boxin jojojo ngoje zemren tonde ama ne masshumti kimi qef met pas si boxer e me emrin luan qe e ki verte nuk te ngjan ta losh boxin na nevojtesh e dhe un shum nga zemra deshiroij qe ti ta vazhdosh boxin ooo un thom e kishe vra n vend at tonyn po siq shkrujten edhe te tijeret me siguri nuk ishe mir ose kishe pak gjum e ishe i lodhun se kur e pash boxin un qe lojte thash nuk edhte luani jon ku se di qfar kishe po e di je je ma i miri o luan te lutem vazhdo na nevoijtesh e kengetaret shqiptar kan bo kenga per ty grupi legenga dhe oran g zhdo her i ngoj kengat po perse i kan bo ata e tash ti bo me nal boxin ej te lutem vazhdo se zhdo her kur te sho ma bon zemra fap po me vlo gjaku te lutem vazhdo ej a e din ti sa po te ngjan boxi e verte kur thret jetz luan krasniqi tani kur del ti ej a di si dukesh ej kreit tuten prei teje dukesh sikur te jesh mbret verte vazhdo do te ndihmoj allahu vazhdo tund te uroj shum vat per te ardhmen .....

   
 • At 19 July, 2007 11:46, Anonymous Anonymous said…

  MIR E KI TI NUK TE NGJAN ME LAN BOXIN LUAN VAZHDO TE LUTEM JE BOXERI MIR

   
 • At 14 August, 2007 00:31, Anonymous Anonymous said…

  luan........
  nese ke zemer shqiptari vazhdoje boksin se e ke merituar te jesh kampion bote...
  edhe pse ke humbur nuk don me than asgje se do te vish prap.
  se pa ty as boksi nuk ka hjeshi ma
  ti je ne zemrat tona
  mos na le se ne jemi dhe do te qendrojm gjith me ty
  vetem perpara.....gifhorn

   
 • At 14 August, 2007 00:47, Anonymous Anonymous said…

  nese ke zot diku.........
  mos u dorzo ti je me i miri
  ti na u nevojitesh neve
  ne nuk mundemi pa ty
  te lutem
  mos u dorzo
  ti je shpresa e jone e fundit
  nuk do te vie e dhe nje si ti..
  prandaj mendo mirpara se te perfundosh boksin
  o i madhi jon luan
  e leri ato deklarata te atyre se thojn se ti je i lig
  ti ke zemer luani
  ti je i vetmi qe nga gjitha ato goditje qe ke marr ke qendruar prap ne kemb
  ti mund ta arrish ket
  te lutem
  mos u dorzo
  se te duam shum dhe jemi gjithmon me ty.................
  ti je l u a n me zemer shqipojn

   
 • At 14 August, 2007 14:04, Anonymous Anonymous said…

  SHUM JAM E MBERZITUR TE TALLEN ATO ME SHQIPTARET LUENI BOT KISHTE VITUAR AS NUK ISCHTE I LODHUR OSE KISHTE PAK GJUM JOJO I KANN DHON PARE PO TE HUMBE EDHE LUAN NE PYÜETJENUR ESHP PARJA OK PO FORTSIE SHE SHE SA MENIJER E KAN BO BUDALL VAZHDOOOOOOO

   
 • At 24 August, 2007 13:40, Anonymous Anonymous said…

  ojjj llud bre adin se nanen ja kishna qi ati mutit zuzaki i karit !! e ti edhe ma budall q e ki shit boksin hup na ki hup ftyren bre eine beleidigung bist du man für jeden albaner ein albaner ist nicht käuflich ani per 1 million ... ja kishna qujt ato per ftyr atina qe ti ka jep po nejse du hast keine carriere mehr meine fängt erst an hajt pra tung niher nga tony prej frances

   
 • At 06 September, 2007 11:36, Anonymous Anonymous said…

  faruku nga ferizaj. edhe un jam sportist i luftrave, dhe me ju shum her kam qesh, dhe kurr nuk me ke pelqy!dhe shum njrzve ju kam then se ju nuk jeni sportist, ket e ke deshmu me heret,por me rastine fundit u tall krejt njerzimi me ju!disa her je arsytu sikur me BRION MINTON kinse ke be luft te sigurt por ato fjal kan zen vend te disa persona qe nuk e din qka esht sporti dhe lufta!por te ata qe edin qka esht lufta kan qesh me ju!ne koh te fundit i ke ndrru edhe shorcet e ke nenqmu simbolin tan!!!! pse nuk e vnove edhe nje kryq ne shpin ma mir ka qen per ty!!! kshtu qe me ne fund ju erdh fundi rrenav tuaja!!!!!!

   
 • At 08 September, 2007 12:41, Anonymous Anonymous said…

  o me i miri LUAN,te pershendesim te gjith kercovaret nga maqedonia,me gjith zemer,mos e li boksin por te lutem vazhdo,se e meriton te jesh kampion bote.pse ti nuk kthehesh si me perpar,me lamon brestwer ke treguar nje luft burrenore,por ne fund e humbe mecin,vazhdo si me perpar(luan i veretet).te lutem vazhdo.tung.

   
 • At 08 September, 2007 12:48, Anonymous Anonymous said…

  o LUAAAAN te lutem mos e le boksin ti ktheje guximin e meperparshem,duke shikuar videoclipet e meperparshem.kethehu si luan i vertet.ti qe nga meci me lamon brestwer nuk bokson si duhet.shum dobet boxove edhe me davit bostc,me bryan minto dhe me tony thompson.100%me guximin e me perparshem tonyn thompsonin e kishe rrahur qe ne raundin e par,kurse te i katri perfundonte ai per jet.vazhdo te lutem shum(ke gjak shqipetari)tung.

   
 • At 08 September, 2007 16:13, Anonymous Anonymous said…

  hi luan!nuk besoj me shqipetar te arri deri teti.te lutem shum me gjith zemer,ta vazhdojsh boksin,dhe ne çdo luft te veshish dorezat e kalterta,dhe shorcat kuq e zi ne rast se don te fitojsh.nuk je ne mosh ende.pse thu se jam ne mosh.pse tony thompson mos jet ma i ri a.vazhdo boks!SHPIRTIN NE RING LERE,A KUR TE JESH I PERGADITUR MOS U DORZO SE JE SHQIPETAR.(LUANËT NUK DORZOHEN SHPEJT PRANDAJ O MA I MADHI JON MOS U DORËZO.te lutem vazhdo.te pershendet i terë qyteti kerçovë nga Maqedonia.klm.tung.suksese per me tutje.

   
 • At 08 September, 2007 19:56, Anonymous Anonymous said…

  o luan as mos e lexo tekstin e farukut nga ferizaj,aj mi fol edhe pse une nuk e njef ai si te mundet ne te dal ne ring,ne kategori te rand (WBO)ta mposhtin per dy a tre sekonda me knockaut dhe ta vdesin.ti ja me i miri LUAN por vetem nje gabim ke:i ha se i ha boksat mos rr te litaret por luaj midis ringut dhe sulmo se shpejt dora ute e djathta i vret me knockaut.prandaj vetem sulmo.ma shum sdi cka te them:"te ndihmoft ZOTI".ciao tung.nga Liridoni(kerçovë)vazhdoooooo karrieren.

   
 • At 08 September, 2007 20:02, Anonymous Anonymous said…

  perseri une luan,vazhdo se deri kur te bahesh kampion bote ma nuk besoj te humbish,ama siq te thash pak me siper lexo(jo ke litaret por vetem sulmo)ciau

   
 • At 27 September, 2007 14:33, Anonymous Anonymous said…

  o LUUUUUAAAANNN,te lutem shumë me gjith zemër vazhdo me boks,kam digjuar se ke ardhur nga shba-ja,dhe nuk ke vendos për te ardhmen
  po te lutemm vazhdo,se do te bohesh kampion bote,nuk ka diskutim për këtë ok,ti vetëm vazhdo,se ZOT kemi do tët ndihmoj ok,ciao nga Kërqova e maqedonisë. besoj se u kuptuam.THASHT ZOTI TË BËHESH KAMPION BOTE SE E KE MERITUAR.

   
 • At 16 November, 2007 17:33, Anonymous Anonymous said…

  o Luan asht pra,vazhdo se 100% do të bëhesh kampion bote,te ndihmoft ZOTI në çdo meq te ardhshëm...

   
 • At 23 November, 2007 21:05, Anonymous Anonymous said…

  o LUAN vazhdo me gjith zemer si LUAN i më përparshëm,mos ju frikso çdo kujt e as moshës se ende nuk je në moshë po të duhet kondicion(më teper te pregaditesh,te vrapojsh çdo ditë etj).të duam të gjith shqipëtarët kudo që jemi. Kur të shohim se sulmon atëher na gufet zemra edhe neve,prandaj vetem e vetem sulmo.te duam me gjith zemër.Të ndihmoft ZOTI në çdo meq te ardhshëm...

   
 • At 25 November, 2007 00:47, Anonymous Anonymous said…

  Luan ti na zdrite ftyren neve kosovarve, na bone me me na njoft bota.Shume suksese per ty.
  Veq ni sen nuk e pata te kjart cka po humb kohe me asi drenicake( rrospija)si puan e Leonora Jakupit.Qe krejt komandantat e kan pas...TI VLEN AM SHUMMMMMMM

   
 • At 29 November, 2007 21:51, Anonymous Anonymous said…

  o Luan,te lutem shumë nga zemëra ime dhe nga shpirti,ne çdo meq të ardhëshëm të vishesh me shorcat kuq e ziiii..!,dhee me dorezat e kaltërta se veq ashtu rahat ec përpara,shum fat në të sjellin.edhe te lutem shum shum shumë sulmooo si më përparë(si me lamon brewster)se me të vërtet me atë ke treguuu ni luft burrënore po ne fund nuk e di si e humbe meqin;edhe si me do tjerë qe i rrihnje aqë shumë...kthejee guximin e mëpërparshem duke i shikuar videoclipet qe ke luftu si luan i vertet,duke mos ju friksuar moshës se ende nuk je në moshë...te ndihmoft "ZOTI" ne çdo meq të ardhëshëm...suksese.

   
 • At 15 December, 2007 16:52, Anonymous Anonymous said…

  mallkuar vendi ku humbe me lamon brewster dhe me toni tomson,prandaj luan te lutem shume kurr mos boksojsh ne qytetin e pafat per ty dhe ne shqipetaret(hamburg).cdo her te boksojsh me shorcat kuq e zi dhe me dorezat e kalterta.dhe mos shiko te boksojsh paster bjeru edhe barkut si me perpar ku te arish bjeru se veq ashtu na zbardh fytyren.te dua sa shpirtin tim luan.tung.te ndihmoft"ZOTI".

   
 • At 11 January, 2008 22:06, Anonymous Anonymous said…

  o Luan me alex.dimitrenko..te boksojsh ma fort se kurrëë,se edhe kosova do ta marrë pavarsin,ai kopil e ka ndryshuar edhe nenshtetesin,a bere serb,e ti mos e fitojsh nuk eshte pune e mire ,andaj ne qe te gjith shqipetaret kudo qe jemi do te shikojm duke te dhanë shumë perkrahje,a ti neve duhet me naj zbardh fytyren te lutem shumë,SHPIRTIN NE RING LËRE A DIMITRENKON TA FITOSH ME KNOCK OUT.te lutem shumë se te dua ma shumë se veten.te ndihmoft"ZOTI".

   
 • At 09 November, 2008 05:50, Anonymous Anonymous said…

  shpresoj kjo dit e 15 nentorit te triumfol ne finale per ty luan,po edhe per te gjith shqiptare.vertet ja vlen kjo fitore spaku.e kuptojme se nuk eshte e lehte,por spaku terheqja e perfundimi nga ky sport te jet per ju e per ne me finale ne fund,e jo me humbje.edhe ashtu e meritoni ket finale ,se egjith kjo simbolizon luftimet e sakrificat e juaja deri me tani.te pershendes luan.dhe lus zotin kjo ndeshje te jet finale per ju. teuta

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by