Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Krasniqi vs Minto Video
Sunday, March 18, 2007
Luan Krasniqi vs Brian Minto Video
Stuttgart, 17th March 2007

Round 12

Rounds 10 to 11

Rounds 6 to 9

Rounds 1 to 5

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Sunday, March 18, 2007  
13 Comments:
 • At 18 March, 2007 07:23, Anonymous EMILJANO ZHULEKU said…

  TE LUMTE LUAN, NA KENAQE PA MASE. KESHTU VAZHDO SI LUAN I VERTETE.
  SUKSESE TE PAFUNDME NE KARRIEREN TUAJ.
  SHENDET DHE LUMTURI FAMILJES SUAJ.

  EMILJANO ZHULEKU
  BERAT
  ALBANIA

   
 • At 18 March, 2007 15:20, Anonymous Anonymous said…

  YOU ARE THE BEST!!!!! IT WAS A COOL GAME.. I LOVE YOU
  from CANADA

   
 • At 18 March, 2007 18:47, Anonymous Bon JOVI said…

  wooooooooooooooooooooowwww....

  NO COMMENT

   
 • At 19 March, 2007 01:49, Anonymous Anonymous said…

  well done Luan Krasniqi keshtu ka lezet te lumte dora suksese me tutje keshtu duket te shikosh nje shqiptar te ece perpara

   
 • At 19 March, 2007 01:52, Anonymous Anonymous said…

  well done!!! Luan Krasniqi keshtu ka lezet te lumte dora suksese me tutje keshtu duket te shikosh nje shqiptar te ece perpara  Nazmi uka KUKES albania

   
 • At 20 March, 2007 04:43, Anonymous Anonymous said…

  te lumte Deqanas suksese ne jete dhe ne ndeshjet tjera SHQIPRIMI LEBUSH DEQAN CANADA

   
 • At 20 March, 2007 21:36, Anonymous Bekimi nga Shtutgarti said…

  te lumte luan une deri tashe gjithmon i kame percjell Live meqet e tua,kam qene edhe athere ne Hamburg, ekam percjell boksin tend,per mua gjithmone je champion,shpresoj se e dhe tjetrin meqe e bokson ne Shtutgart,e ndoshta
  ndonjehere e dhe ne Prishtine.
  Pershendetje nga Bekimi -Stuttgart.

   
 • At 20 March, 2007 22:00, Blogger fatbardha said…

  Oooo Luan me ke friguar ne fillim te matchit pa mase por pastaj ne fund triumfove ....je krenarija e shqipetarve. Neve Kosovaret krenohemi me ty..te lumte

   
 • At 20 March, 2007 22:35, Anonymous Anonymous said…

  ju uroj per fitoren edhespse nuk kam dyshuar qe do te fitoni sepse e di qe jeni me i miri

   
 • At 20 March, 2007 22:39, Anonymous Anonymous said…

  ju uroj nga zemra fitoren edhepse rundin e 12 kemi pase mundesi me perjetu edhe ma heret

   
 • At 23 March, 2007 14:22, Anonymous Anonymous said…

  urime urime nga zemra jeni me i miri lum kosova qfare trimi ka

   
 • At 23 March, 2007 14:26, Anonymous Anonymous said…

  allahile qa bojshe qe tu kish tek veq neper qyshe me hi heu shpirti dalt po qe me ke plasa a ahahahahha

   
 • At 07 December, 2008 03:27, Blogger mehmed said…

  ME RESPEKT PER LUAN KRASNIQIN NGA KERCOVA

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by