Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Brewster vs Krasniqi Full Video
Friday, September 30, 2005
Watch here the full video fight between Krasniqi and Brewster. You may need faster internet connection and macromedia flash player.Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Friday, September 30, 2005  
8 Comments:
 • At 22 September, 2006 10:15, Anonymous Anonymous said…

  luani osht ma i miri

   
 • At 13 January, 2007 00:40, Anonymous Anonymous said…

  Po nuk boksove be Amerike eshte shume e veshtire te arrish nivele te larta.Stili amerikan i te boksuarit mbetet numer nje ne bote.Luani eshte boksier i mire per ne Europe,por per titull boteror nuk besoj se ka shance.

   
 • At 21 January, 2007 14:51, Anonymous Anonymous said…

  good boxer, but there is a thing called stamina that luan lacks.. and you can't brawl with the kinds of brewster if you don't have the power to do so.. where is your jab luan where is that exellent jab??

   
 • At 18 March, 2007 14:48, Anonymous Anonymous said…

  ooo Luan Krasniqi ta hanksha zemren loqka jem ma i miri en bot jeeeee. LISTEN ALL TO ME: Luan Krasniqi is ALBANIAN from KOSOVA he is the BEST BOXING player of the WORLD no one is like hi I LOVE LUAN KRASNIQI and PEACE FOR KOSOVA.

  18.03.2007 15.54.Prizren-Kosova

   
 • At 19 March, 2007 09:47, Blogger isa said…

  Telumte Luan.
  Çdo lufte po tregon se je boxer qe e meriton titullin . Edhe ne humbjen me Bruster ke treguar nje box te shkelqyer dhe per ne nuk ka qene humbje. Une besoj se e meriton titullin boteror dhe besoj qe shpejt per ate edhe do te festojme.

   
 • At 19 March, 2007 10:06, Blogger isa said…

  This comment has been removed by the author.

   
 • At 15 July, 2007 10:07, Anonymous Anonymous said…

  valla per mua luani eshte shum boxer i mir ama ky nuk ka pas nevoj ta len veten ne kete gjendje nuk eshte luani i lig ama se di qa te them nuk ka dasht keshtu qe i lutena luanit qe ti vjerr dorzat edhe le ti thot lamtumir boxit....

   
 • At 21 October, 2007 17:33, Anonymous Anonymous said…

  Hej
  Jam nu adhurus i Luanitnga Kosova.
  a do te boksoj Luan perseri?

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by