Luan Krasniqi

BOXING NEWS AND VIDEOS
Red n'black I dress eagle on my chest. It's good to be ALBANIAN.
Keep my head up high for that flag I die. I'm proud to be ALBANIAN.
The Boxing Legend from the Land of the Eagles
This is a fan blog!

Search
Luan Krasniqi Menu
Official Rating Sites
Boxing Sites
LUAN KRASNIQI (30-3-1)

NEXT FIGHT: Krasniqi vs Dimitrenko, 15th November 2008, Burg-Waechter Castello, Düsseldorf, Germany ON!

LAST FIGHT: Krasniqi vs Thompson, 14 July 2007, Hamburg, Germany!

televised live by ZDF German Channel. Luan lost by TKO round (5)!
You can contribute by leaving your comments! Kontribuoni duke lene komentin tuaj (kritikat poashtu) shqip apo anglisht!
Krasniqi vs Thompson Video
Sunday, July 15, 2007
Luan Krasniqi vs Tony Thompson
WBO Heavyweight Eliminator
Color Line Arena, Hamburg, Germany
14th July 2007
Referee: Mark Nelson
Judges: Chuck Giampa, Manfred Kuchler, Paul Thomas
Thompson wins by TKO in round 5.

According to what we saw, this is a well deserved win by Tony Thompson and a tremendous boost to his career. The referee stopped the fight in Round 5 (time 2:39) after Krasniqi failed to respond to series of punches thrown by Thompson. Very unexpected and weak performance by Luan will spark many questions. This fight is highly suspicious to me. Nevertheless, I hope this does not mean the end to Krasniqi's career.

Rounds 1 - 2


Rounds 3 - 5

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Sunday, July 15, 2007  
23 Comments:
 • At 15 July, 2007 02:18, Anonymous Anonymous said…

  That was a poor excuse of a fight. Krasniqi is a bumb!!! He has no heart whats so ever. It pains me to think he is albanian! I am apuald to think I whatch his carrer for this long the man is a bumb!!!!!!!!!

   
 • At 15 July, 2007 05:04, Anonymous homepage said…

  TE LUMTE O SHQIPE QE NA SDRITE FTYREN SHQIPTARE TE RRUTE ZOTY PER GJDO RREZIKVE NGA UNE GJON PJETRI KOSOVAR SHQIPTAR

   
 • At 15 July, 2007 14:59, Anonymous Anonymous said…

  ska gajle qe humbi un thom e kishte vra ne vend at tonyn po mesiguri luani nuk ishte i pregatitur mir ose kishte ndoshta pak gjum kush e di po nejse ishalla dot vazhdonje me boxin vazhdo luan na nevojtesh mos mendo qe jemi idhnu me ty jo nuk jemi se e di esht shum rend edhe aj qe thon na nzive ftyren let shkonje njer vet te boxoj ku e ay te shofim a de na sbardhe ftyren normal eshten qe de humbi njer zhdo her sun fitonje ashu e ka jeta mir e kishin ata dy qe te schkrojten luan zhdo box qe ta fitosh thuje nije her bismilahin do te ndihmoj allahu e nese pin alkohol si qe lexova :(ndalohe se esht shum haram te pisch po ma mir villoja namazit ishalla je musliman tung dhe zhdo het te ndjekin de duemi shum tung.......mos e ndal boxin....po trego se je luan i vertet e mos u ngjit te tellat se ather ta fut lojtari tieter boxin po ti ngjite at n litar edhe futja boxin mir atia tung maje n mend sha po shkruna tung

   
 • At 15 July, 2007 23:52, Anonymous Anonymous said…

  i've seen luan boxing on other maches, this mach seem to have been sold out b4 even got started,sumtin dodegy goin on ere,alboz dn't do it lyk dat.i'm 100%sure he wasn't even tryin on this one........HasiCrew.........Nadhtenanshi99.....big up 2 all ma alboz out there.......

   
 • At 17 July, 2007 14:37, Anonymous Anonymous said…

  Edhe humbja eshte pjese e boksit. Sidoqoftë je boksieri më i mirë shqiptar,edhe suksesi i arritur deri tani është sukses i madh.Cdo ndeshje tënden kam përcjell,por kjo dicka prej fillimit mu dukej se tjeter Luan ishe,ndoshta edhe kundershtari ishte i fortë por me dukej se edhe Luani se boksonte boksin e vet.Sidoqoftë faliminderit për gjithë ate cfare ke bere per shqiptaret.Suksese ne betejat e tjera

   
 • At 18 July, 2007 21:53, Anonymous Anonymous said…

  Mendoj se Luani ka qene ne trysni te madhe nga "jashte". Kete e konfirmoi edhe vellau i tij Agimi ne nje interviste. Kjo do te thote se nuk duhet anashkaluar idejen se ka pas nderhyrje per interesa te profitit. Luani thjeshte ne ring nuk dukej ai vete. Shihej qe nuk kishte asnje motiv per te boksuar dhe sikur priste me padurim perfundimin. E pame se ne fund as qe kundershtoi ndaj referit per nderprerje.

  Per fat te keq, mund te konstatojme se Luani me dashje apo pa dashje mund te jete perfshire ne ndonje marreveshje te fshehte. Dihet se Tony poashtu eshte kah fundi i karrieres dhe me kete fitore ai fiton, me siguri, te drejten te boksoj per kampion te botes. Amerikanet jane shume te interesuar qe te kthejne dominimin amerikan ne krye te boksit boteror e qe momentalisht e kane humbur dhe i takon Lindjes.

   
 • At 19 July, 2007 10:23, Anonymous Anonymous said…

  popo ashtu osht po neijse as tj nuk deshiron qe ta lo luani boxin a ishalla se len se ne e dumi shum e esht boxeri mir tung

   
 • At 19 July, 2007 11:48, Anonymous Anonymous said…

  LUAN TE PERSHENDES NGA ZEMRA...JE BOXER SHUM I MIR EDHE SKA GAILE QE HUMBE ESH PIJES E LOJES PO NESE MA DON TE LUTEM VAZHDO A E DIN TJ SA TE NGJAN TY BOXI VAZHDO TUNG...

   
 • At 19 July, 2007 11:49, Anonymous Anonymous said…

  vazhdo

   
 • At 20 July, 2007 18:50, Anonymous Anonymous said…

  hej me duket se luani do vazhdoj inshalla ashu kam ndergju se di o si mundet luani de na jape pergjegje.........:(

   
 • At 23 July, 2007 05:17, Anonymous Anonymous said…

  tung luan :)

   
 • At 23 July, 2007 06:05, Blogger pirossi said…

  ej o mir ja ke bo qi e le boll mo ke rape ke bo senen i ke ndreq qaq edhe mos i ngo raptishat ti a a a a luani kshtu ashtu iqjav amen tash xine i idh edhe ndreqe pak qat ftyr se pak ta kishin aj hahaha nejse love ju forever

   
 • At 23 July, 2007 06:06, Blogger pirossi said…

  ej o mir ja ke bo qi e le boll mo ke rape ke bo senen i ke ndreq qaq edhe mos i ngo raptishat ti a a a a luani kshtu ashtu iqjav amen tash xine i idh edhe ndreqe pak qat ftyr se pak ta kishin aj hahaha nejse love ju forever

   
 • At 24 July, 2007 06:06, Anonymous Anonymous said…

  Krasniqi sucks and I will never watch him again. I have had him in my website http://www.albo.tk waiting for this match for over 3 months and his performance was redicilious!

   
 • At 24 July, 2007 10:23, Anonymous Anonymous said…

  sorry luan, vjerri dorezat edhe pershendetu em boks, s'je met me boksu ma :S:S:S

   
 • At 24 July, 2007 19:04, Anonymous Anonymous said…

  valla be kogja nje mangup jam e deri sod kush sme ka rrah as ne rrug e as ne rig, po masi jam aq i flakt ne boks me duhet ta them ate qe me bren dhe me bon te them se ske qen kurr boksier mos te harrojm se nuk them nga deshira po nga inati... te ti luan e perfundon keshtu ma mir se me ndonje katastrof ma vone ishe aq i dobt qe as gjysen e luftes nuk kam mujt me pa nga inati jo be shqipe keshtu se ka shqiptari qe ke dit ne fillim qe je ma i dobt se ai pse ateher hyre ne ring me te (valla be me dham pa e kafshu se kisha lan niher mas paku)apo mos po gabojm qe ti veq sa vite ske zemer shqipe haha ktu ne perendim po ndodhim gjerat qe njeri as ne enderr nuk i sheh ok masi e teprova pak po iku sa nuk me ka shaa kush tung tung mos u hidhroni ju shqipe se kshtu esht realiteti apo??? ju pershendes ......

   
 • At 25 July, 2007 10:31, Anonymous Anonymous said…

  po ndoshta ama luani ishte i lodhur ose ska trenuar mir e sishte mir i pregatitur ama ishalla do vazhdonje luani at kemi qef te gjith tung shipisluan vazhdo

   
 • At 12 September, 2007 06:28, Anonymous Anonymous said…

  ca ndeshje ishte kjo o krasniqi?? o te paguan ta lije kete ndeshje o ku di une ca tjeter ndodhi.

   
 • At 24 November, 2007 23:05, Anonymous Anonymous said…

  O Luan me hsum respekt per ty se ej shqiptar ehde ata nga Degjani..Ksi djem si si qdo 100 vjet dalin nga Deqani. Luan kur te kam pa me Leonora Jakupin si kam besu syve qe ti munehs me ra ne nivle te asaj rrospie siq osht ajo, dernicake osht ajo. Sja vlen em to as per hajgare.

   
 • At 09 July, 2008 12:24, Anonymous Anonymous said…

  e ju familet qe po e shani luanin hini vet en ring edhe vertetone a osht shtir e a osht let se let osht me than vjerri dorzat luan je ma i forti vazhdo

   
 • At 07 December, 2008 03:34, Anonymous Anonymous said…

  LUANNNNNNNNNNNNNN VAZHDOOOOOO TI ZVDESS KURRRR LUAN VAZHDOOOOOOOOOOOO PASH NDERIN E SHQIPTARIS VAZHDOOOOO..........RESPEKT RESPEKT RESPEKT

   
 • At 07 December, 2008 03:36, Anonymous Anonymous said…

  LUANIE HUMBI LUFTEN PO JO EDHE BETEJEN...LUANI DOT VAZHDOJ ...E JU QE MENDONI SE LUANI ESHT I DOBET SHYQYR JU QE JENI TE FORT BRAVO ORE MINJ HATLLASH..

   
 • At 25 November, 2010 19:53, Anonymous Anonymous said…

  Luan Krasniqi gjithmon te kemi dasht dhe te dojm se paku jepna nje pergjegjje se a dot boksojsh ajo ta dijm edhe pse e dijm moshen tane ti nuk dot dorzohesh bash qeshtu por do ta lash me burrni kaloni mire te gjith

   
Post a Comment
<< Home
 
CURRENT TIME TOP 50 HEAVYWEIGHT BOXERS (in A-Z order):
Andrew Golota, Audley Harrison, Brian Minto, Calvin Brock, Chris Byrd, Danny Williams, David Tua, DaWarryl Williamson, Dominick Guinn, Evander Holyfield, Fres Oquendo, Hasim Rahman, Henry Akinwande, Jameel McCline, James Toney, Joe Mesi, John Ruiz, Juan Carlos Gomez, Kevin McBride, Kirk Johnson, Lamon Brewster, Lance Whitaker, Larry Donald, Lawrence Clay Bey, Leo Nolan, Luan Krasniqi, Malik Scott, Matt Skelton, Michael Grant, Mike Tyson, Monte Barrett, Nicolay Valuev, Oleg Maskaev, Oliver McCall, Owen Beck, Paolo Vidoz, Ray Austin, Riddick Bowe, Ruslan Chagaev, Samuel Peter, Sergei Liakhovich, Shannon Briggs, Sinan Samil Sam, Sultan Ibragimov, Tony Thompson, Tye Fields, Vassiliy Jirov, Vitali Klitschko, Vladimir Virchis, Wladimir Klitschko...

TOPSITES
Recent Posts
Archives
Partner Sites
Powered by